Різновиди екскаваторів для будівництва доріг і риття комунікацій
Важко уявити будь-яке будівництво без екскаваторів. Дорожньо-будівельна техніка, що використовується для будівництва доріг, мостів, споруджень, використовує для риття котлованів і траншей саме різні екскаватори. Взагалі, за своїм принципом роботи екскаватори відносяться до так званої землерийної техніки.
Які бувають екскаватори для будівництва?
Основний робочий орган цієї землерийної спецтехніки — ківш. Ціна на екскаватор залежить від:
- його експлуатаційної маси
- кількості додаткового обладнання.
Наші фахівці підготували невеличкий огляд існуючих різновидів екскаваторів.
Колісні та гусеничні ковшові екскаватори
Традиційні гідравлічні ковшові екскаватори — це землерийна спецтехніка, призначена для риття глибоких котлованів під будівництво споруджень, мостів, метрополітену та ін., траншей під трубопроводи і комунікації (газ, вода, електрика, теплові мережі). У цієї землерийної спецтехніки, в якій, як і в інших видах екскаваторів, основний робочий орган — це ківш, яким вибирається ґрунт (котловани на будівництві), камені і руда (створення кар’єрів в родовищах корисних копалин), а також донний шар у водоймах при зведенні мостів. Ківш може бути різного об’єму. А базове шасі пересувається на колесах або на гусеничному ходу. Екскаватори на гусеничному ходу найбільш затребувані в будівельній галузі.
- Перше, на що дивиться клієнт — це висота різання, висота вивантаження, радіус роботи та глибина копання.
- Також потрібно оцінити такі характеристики, як потужність двигуна, ківш (його ємність), економічність (витрати палива).
Ємність ківша залежить від експлуатаційної маси екскаватора та грунту, з яким треба працювати. Як базовий майже всі виробники використовують ківш для роботи зі скальними породами (підходить для всіх видів грунтів 1–4 категорії). Проте у випадках, коли не потрібно працювати зі скальною породою, можна запропонувати ківш більшої ємності. Ключовим параметром для копання та різання є зусилля на ковші та рукояті екскаватора.
До речі, деякі виробники, і SANY не виняток, пропонують моделі з подовженими рукоятками та стрілою. У такому випадку суттєво збільшуються робочі характеристики екскаватора, а саме — глибина копання, висота різання, висота вивантаження та робочий радіус. Таку опцію корпорація SANY Group зробила для своїх моделей масою 22 та 25 тонн.
Всі екскаватори SANY оснащені додатковою гідролінією під гідромолот або інше навісне обладнання.
В Україні купити екскаватори SANY (Китай) як на гусеничному, так і на колісному ходу, можна в нашій компанії. Перевага землерийної техніки SANY на гусеничному або колісному ходу полягає в тому, що це дійсно ефективні спецмашини, оснащені економічними двигунами, продуманої і надійної конструкції, комфортною кабіною для екскаваторника. І, що найважливіше для українського споживача, — екскаватори САНІ прості і оперативні в обслуговуванні. Цього китайським виробникам вдалося досягти за рахунок застосування сучасних інновацій в конструкції і конфігурації техніки.
Екскаватори-планувальники з телескопічним ковшем
Ще одна цікава модифікація землерийної спецтехніки — це самохідні екскаватори-планувальники, будівельно-дорожні машини, оснащені телескопічною стрілою, що нагадує кранову, але замість підвіски крюка встановлений ківш з поворотним механізмом. Управління роботою телескопічної стріли ведеться з окремої кабіни для оператора установки. Самі надбудови встановлені на дорожні вантажні шасі, а також є моделі на самохідних колісних шасі і на гусеничному ходу. Так конструктивно влаштовані екскаватори-планувальники UDS, які пропонує наша компанія.
Таку спецтехніку купують для копання ґрунту під трубопроводом, фундаментом, завалами. Принцип «акуратного» підкопу робить екскаватори-планувальники безцінними для роботи з ліквідацією надзвичайних ситуацій та стихійних лих (особливо, найдосконаліші підкопи виконує модель UDS 214, оснащена функцією мікрокроку). Крім немасових земляних робіт для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, ця спецтехніка затребувана там, де потрібно рити канали і траншеї, а також виконувати сервіс комунікацій (газ, електрика, водопостачання, теплові мережі).
Техніка UDS, крім поворотного ковша, може оснащуватися вібротрамбовками, буровими штангами, гідромолотами і іншими видами підвісок для ведення земляних робіт. Оскільки ця техніка працює на місцевості зі складним рельєфом (завали, дюни, заболочена місцевість, шахти і тунелі), рекомендується використовувати повноприводні модифікації дорожніх шасі або установки на гусеничному ходу. Перевагою колісних моделей вважається мобільність цієї спецтехніки, тому що для транспортування екскаваторів на гусеничному ходу потрібно додатково замовляти напівпричепи-трали.
Для роботи на пересіченій місцевості найзручніші самохідні колісні моделі.
В даний час виготовлення найдосконаліших технічно телескопічних екскаваторів-навантажувачів UDS виконує словацька компанія CSM. Незважаючи на те, що першість у створенні телескопічних екскаваторів належить Росії часів СРСР, саме словакам вдалося створити спецтехніку, що має не тільки європейський комфорт експлуатації та надвитривалість, але і безпроблемний сервіс. В Україні така спецтехніка особливо користується попитом в силових структурах (Міністерство оборони, Міністерство надзвичайних ситуацій, тощо).